Rekomendowana przez Socjalizer.pl

5stars

Walutomat – Największa platforma wymiany walut

Walutomat jest największą w Polsce, najdłużej działającą platformą walutową. Socjalizer.pl rekomenduje swoim użytkownikom Walutomat.

00000


2 - ocena użytkowników

5stars


Ocena

Walutomat to nastarsza i największa społecznościowa platforma wymiany walut w Polsce

Najstarsza polska platforma wymiany walut między Internautami. Zaczęła działać w listopadzie 2009 r. Jak większość polskich operatorów walutowych, Walutomat ma poznański rodowód. Miesięczne obroty platformy kształtują się na poziomie około 500 mln zł.

W 2013 roku platforma połączyła się prawnie z IntetnetowymKantorem.pl i obecnie obydwa serwisy walutowe działają w ramach spółki Currency One.

walutomat

Zalety

Dobre kursy i częste transakcje

Największą zaletą Walutomatu dla jego użytkowników jest znaczna skala działalności, wysokie obroty. Wszystko to przekłada się na korzystniejsze kursy oraz krótki czas oczekiwania na transakcje z punktu widzenia użytkowników.

Wygodny interfejs

Sam serwis www platformy jest schludny, o przyjemnej szacie graficznej, ale co najważniejszej, jest intuicyjny i funkcjonalny.

Dobra obsługa klientów. Wysoki poziom zabezpieczeń

Dobre oceny zbiera także support kliencki Walutomat oraz stosowany przez nią poziom zabezpieczeń.

Wady

Mała liczba rachunków w bankach

Największą wadą tego serwisu wymiany walut z punktu widzenia części użytkowników jest nie za długa lista kont bankowych posiadanych przez platformę w bankach. Platforma posiada jedynie 6 rachunków w następujących bankach: PKO BP, PEKAO SA, BZ WBK, BRE, Millennium, Alior Banku.

Mała liczba walut

Ta „wada” jest dużo mniej uciążliwa niż mała liczba rachunków. Mimo, że Walutomat obsługuje jedynie 4 podstawowe wauty: euro, dolara, franka oraz funta, obrót na tych walutach sięga ponad 95% wszystkich transakcji walutowych w polskim internecie. Inna sprawa, że większość platform walutowych oraz niektóre całkiem duże kantory walutowe ograniczają sie do: EUR, USD, CHF, GBP.

Rzadkie promocje

Niestety, promocje w Walutomacie zdarzają się rzadko. Na pocieszenie można powiedzieć, że skala działania platformy zapewnia generalnie dobre kursy, co jest w sumie najważniejsze dla klientów w długim terminie.

 

Zainteresowany założeniem konta w Walutomacie? Tutaj znajdziesz dokładne instrukcje jak to zrobić.

 

Element Ocena
kursy walut
5 stars
posiadane rachunki bankowe
3 stars
serwis www
5 stars
obsługa klienta
5 stars
poziom zabezpieczeń
5 stars

Tagi :

2 komentarze

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*